• Aktualności

      • Wznowiona działalność oddziałów przedszkolnych
        • Wznowiona działalność oddziałów przedszkolnych

        • Od poniedziałku 19 kwietnia 2021 r. wznowiona zostaje działalność oddziałów przedszkolonych przy szkole.

          Uczniowie klas I-VIII szkoły podstawowej nadal będą uczyć się zdalnie. Szkoła pozostanie zamknięta na dotychczasowych zasadach.

      • na zdjęciu jest grupa przedszkolaków
        • Pasowanie na przedszkolaka

        • Kilka dni temu w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na przedszkolaka. Najmłodsi członkowie naszej trójkowej społeczności pięknie się zaprezentowali. Gratulujemy rodzicom oraz dzieciom z grup 30A oraz 30B!

          Galeria zdjęć

      • O bezpieczeństwo możesz zadbać nawet z domu
        • O bezpieczeństwo możesz zadbać nawet z domu

        • O bezpieczeństwo możesz zadbać nawet z domu – skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

          Jeśli nie czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy, widzisz nieprawidłowości w oznakowaniu dróg lub spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym- zgłoś to policjantom. Dzięki „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” możesz to zrobić bez wychodzenia z domu i podawania swoich danych w kilka minut.

          Policjanci z Międzyrzecza zachęcają do korzystania z aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, za pomocą, której w bardzo wygodny sposób, można wskazać stróżom prawa miejsca zagrożone oraz miejsca, które należałoby częściej monitorować i sprawdzać.

          Od września 2016 roku, ruszyła „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Dzięki tej aplikacji, każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył. Zgłoszenia trafiają do policjantów, którzy regularnie sprawdzają wskazane miejsca, weryfikują zgłoszenia a później nadzorują wskazane miejsca.

          Każde zgłoszenie jest weryfikowane i przekazane do realizacji a zebrane informacje pozwalają policjantom na jeszcze lepszą dyslokację służb, które częściej kierowane są we wskazane miejsca, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń.

          Bardzo ważne jest to, aby pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.

          Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy lubuskiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi.

          Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

      • zdjęcie klasy IA z wychowawczynią
        • Wiosenne przebudzenie - projekt klasy 1a

        • Od 25 lutego 2021r. uczniowie kl. 1a, pod kierunkiem wychowawczyni, realizowali projekt pod hasłem: Wiosenne przebudzenie". W ramach tego projektu założyli w klasie kwiatowo-nowalijkowy ogródek, przygotowali wystawę plastyczną :"Wiosenne kwiaty", wykonali z gazet ekologiczne czapeczki, zorganizowali klasowy koncert wiosennych piosenek, a na koniec powitali wiosnę maszerując wokół szkoły w barwnym korowodzie. Niestety - w związku z pandemią, nie mogliśmy zaprosić do zabawy uczniów innych klas...A wiosenny korowód - chociaż powitał wiosnę to jednocześnie zakończył naukę stacjonarną w szkole. Pozdrawiamy wiosennie i ....DO ZOBACZENIA!

          Galeria

      • nauka zdalna
        • Nauka zdalna 22.03 - 11.04.2021 r.

        • Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia 2021 r., naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

          Placówki wychowania przedszkolnego nadal pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

          Informacja dotycząca nauki zdalnej w klasach I-VIII

      • egzamin - logo
        • Informacja o egzaminie ósmoklasisty

        • Harmonogram egzaminu ósmoklasisty 2020/2021

           

          W terminie głównym:

          - język polski - 25 maja 2021 r. (wtorek) – godz. 9:00

          - matematyka - 26 maja 2021 r. (środa) – godz. 9:00

          - język obcy nowożytny - 27 maja 2021 r. (czwartek) – godz.9:00

           

          W terminie dodatkowym:

          - język polski - 16 czerwca 2021r. (środa) – godz. 9:00

          - matematyka - 17 czerwca 2021r. (czwartek) – godz. 9:00

          - język obcy nowożytny - 18 czerwca 2021 r. (piątek) – godz. 9:00

           

          Czas trwania egzaminu ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów:

          Arkusze standardowe:

          - język polski 120 minut (przedłużenie czasu do 180 minut dla uczniów z dostosowaniami),

          - matematyka 100 inut (przedłużenie czasu do 150 minut dla uczniów z dostosowaniami),

          - język obcy nowożytny 90 minut (przedłużenie czasu do 135 minut dla uczniów z dostosowaniami),

           

          1. Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

           

          2. Zastępuje egzamin wstępny do szkół ponadpodstawowych, które wykorzystują wyniki egzaminu ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów jako kryteria w procesie rekrutacji, jeżeli liczba kandydatów jest większa niż liczba wolnych miejsc w danej szkole.

           

          3. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w dwóch terminach: głównym - w kwietniu i dodatkowym - w czerwcu. Do egzaminu w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który nie przystąpił do egzaminu w terminie głównym z przyczyn losowych lub zdrowotnych.

           

          4. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej.

           

          5. W latach 2019–2021 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

           

          6. Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z jednego z następujących języków obcych nowożytnych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

           

          7. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:

          a) pierwszego dnia - egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut,

          b) drugiego dnia - egzamin z matematyki, który trwa 100 minut,

          c) trzeciego dnia - egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa 90 minut.

           

          8. Czas trwania egzaminu z poszczególnych przedmiotów może być wydłużony w przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu.

           

          9. Podczas egzaminu z każdego przedmiotu każdy zdający siedzi przy osobnym stoliku. Na stoliku mogą znajdować się wyłącznie arkusze egzaminacyjne, materiały i przybory pomocnicze wskazane w komunikacie dyrektora CKE oraz - w przypadku uczniów chorych lub niepełnosprawnych - leki i inne pomoce konieczne ze względu na chorobę lub niepełnosprawność.

           

          10. Do sali egzaminacyjnej nie można wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych, np. telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3, smartwatchy, ani korzystać z nich w tej sali.

           

          11. W czasie egzaminu zdający mogą opuszczać salę egzaminacyjną w uzasadnionej sytuacji, po uzyskaniu zezwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego i po zapewnieniu warunków wykluczających możliwość kontaktowania się z innymi osobami, poza osobami udzielającymi pomocy medycznej.

           

          12. Członkowie zespołu nadzorującego nie mogą udzielać zdającym wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych. Nie mogą również w żaden sposób komentować zadań egzaminacyjnych.

           

          13. Szczegółowy opis przebiegu egzaminu ósmoklasisty znajduje się w „Informacji o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021”. Informacja jest dostępna na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej: https://cke.gov.pl/images/_KOMUNIKATY/20201229%20E8%20Informacja%202020_2021%20AKTUALIZACJA.pdf

      • Międzyszkolna sieć współpracy
        • Międzyszkolna sieć współpracy

        • Międzyszkolna sieć współpracy w ramach realizacji rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica”

          Celem powołania do życia międzyszkolnej sieci współpracy jest wymiana informacji i dzielenie się dobrymi praktykami w zakresie wykorzystywania technologii informacyjnej i związanych z nią nowoczesnych narzędzi dydaktycznych na zajęciach lekcyjnych w celu podniesienia jakości pracy szkoły i zwiększenia efektywności procesu nauczania we wszystkich placówkach biorących udział w sieci.

          W ramach międzyszkolnej sieci odbywać się będą spotkania robocze a także lekcje otwarte w czasie których członkowie sieci uczestniczyć będą w obserwacji zajęć przeprowadzanych z wykorzystaniem narzędzi pozyskanych przez szkoły w ramach programu „Aktywna tablica”.

          Dzięki tak zorganizowanej współpracy możliwe będzie nie tylko wyciągnięcie wniosków, ale przede wszystkim opracowanie rekomendacji dla dalszej współpracy.

          Każda ze szkół tworzących sieć w ramach programu „Aktywna tablica” wzbogaciła swoją bazę o inne narzędzia pracy. Dzięki temu nauczyciele będą mogli zaobserwować pracę w oparciu o różnorodne narzędzia IT.

          Do realizacji programu rządowego, w ramach sieci współpracy,  przystąpili nauczyciele z następujących szkół w Międzyrzeczu:

          - Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Międzyrzeczu; koordynator – Leszek Utrata,

          - Szkoła Podstawowa Nr 6 w Międzyrzeczu; koordynator – Tomasz Bączkowski.

          W ramach WDN uczestnicy sieci będą dzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem z pozostałymi członkami rady pedagogicznej tak, aby w następnych miesiącach te nowoczesne narzędzia, o które wzbogaciła się szkoła były w pełni wykorzystane. Chcemy upowszechniać nowe technologie i te zajęcia staną się zajęciami otwartymi.

          W ramach WDN uczestnicy sieci będą dzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem z pozostałymi członkami Rady Pedagogicznej tak, aby w następnych miesiącach te nowoczesne narzędzia, o które wzbogaciła się szkoła były w pełni wykorzystane. Chcemy upowszechniać nowe technologie i te zajęcia staną się zajęciami otwartymi.

          W Szkole Podstawowej Nr 3 w Międzyrzeczu im. Powstańców Wielkopolskich został powołany zespół zadaniowy w składzie:

          Leszek Utrata - koordynator,

          Piotr Szanda,

          Barbara Suwiczak,

          Elżbieta Jeziorska,

          Mariola Łukaszyk.

          Cele i zadania zespołu:

          a) uczestnictwo w międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu,

          b) organizacja lekcji z wykorzystaniem TIK w nauczaniu i udostępnienie scenariuszy innym nauczycielom,

          c) dzielenie się przyjętymi rozwiązaniami i doświadczeniami z innymi nauczycielami.

          d) prowadzenie zajęć otwartych z wykorzystaniem TIK,

          e) uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach z zakresu stosowania TIK w nauczaniu,

          f) zorganizowanie dla nauczycieli szkoleń dotyczących wykorzystywania TIK w nauczaniu,

          g) przedstawienie sprawozdania z realizacji zadań wynikających z udziału w programie.

           

        • Dzień Bezpiecznego Internetu - DBI

        • 9 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu 2021. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Nasi uczniowie w tym tygodniu na lekcjach informatyki i godzinach wychowawczych omawiają zagadnienia dotyczące ochrony prywatności online.

           

        • Szachowe rymowanki...

        • Uczniowie klas trzecich w ramach Edukacji przez szachy nie tylko rozwiązują logiczne zadania. Tworzą także przemiłe rymowanki.

          Julia Ruminkiewicz

          Zastukały znów klawisze

          Ciszej, ciszej, ciszej, ciszej

          To jest nasza tajemnica

          Wirtualna szachownica

           

          Wysawiamy pionki - słowa

          Tak zaczyna się rozmowa

          A figury na przeciwko

          Oczekują na rozrywkę

           

          Gońce najpierw się spotkały,

          Patrzą a tu skoczek śmiały

          Już zagraża hetmanowi

          Co się stało, król się głowi?

           

          Maja Kozdrój

          Szachy to królewska gra.

          Prawda jest taka, że kto w szachy gra

          ten w głowie poukładane ma.

          A kto ich nie lubi ten się gubi.

           

          Oliwia Cichoń

          Szachy się zaczynają

          Wszystkie dzieci już w nie grają

          Więc chodź pograć z nami

          Przyszłymi mistrzami

           

          Mateusz Rogala

          Szachy to królewska gra

          Zagrajmy w nią ty i ja

          Gdy na złym polu staniesz

          Mata dostaniesz

           

          Maja Głyżewska

          Gra w szachy to świetna zabawa,

          gdy grają dzieci to wszyscy biją im brawa.

          Najlepsze jest bicie w przelocie,

          jeśli jednym pionkiem o dwa pola skoczę,             

          to drugim mogę go zbić właśnie w przelocie.

          Kończąc grę mówisz szach-mat,

          i piękniejszy staje się świat.

           

          Kesja Kędrak

          W szachy często sobie gram

          Teraz krótko opowiem o tym wam

          Gdy na szachy mam ochotę

          Biorę wnet się za robotę

          Idę ćwiczyć nowe ruchy

          Prostym krokiem zbijam wszystkie twoje złe ruchy

          I gdy tak sobie gram

          Okazuje się, że nad tobą przewagę mam

          Nie tak szybko jednak kończę grę

          Ponieważ bardzo kocham cię

           

          Martyna Kidawa

          Nasze szachy są najlepsze

          I dlatego piszę wierszem

          Brak tych zajęć duża strata

          Niech nam żyje Pan Utrata

           

          Piotr Załucki

          Szachy to jest gra wspaniała

          W sam raz dla Antka i Michała

          Wszyscy w szachy grać lubimy

          Choć się jeszcze ich uczymy

          Chyba wszyscy o tym wiecie,

          Że szachy to najlepsza gra na świecie

          Choć nie jestem mistrzem: szach

          Zaraz zrobię: szach i mat!

           

          Pola Knapek

          Szachy to mądra gra

          Zmusza do myślenia

          Więc naucz się grać

          Bo to szlachetna gra

           

          Maciej Nowik

          Szachy są fajne, szachy są dobre

          Na szachach nikt się nudzi, a twój umysł się budzi

          Gdy ci smutno, gdy ci źle

          Zagraj w szachy, odprężysz się

           

          Laura Piędziak

          Skoczek skacze przez pionki

          Wieża do przodu i na boki

          Król dookoła siebie

          A hetman gdzie tylko chce

           

          Karolina Chojnacka

          Szachy to fajna gra

          Co pionki na planszy ma

          Kratki w czarno-białe łatki

          I figurki, które wyglądają jak małe ludki

           

          Antonina Framska

          Gram sobie w szachy u Pana Leszka Utraty

          robimy krzyżówki i inne łamigłówki,

          kiedyś nie umiałam grać w szachy

          lecz powoli, dzięki Panu Leszkowi, załapuje te szachy.

          Skoczki, królowie i inne pionki

          do Librusa wstawiają piątki.

           

          Amelka Szkoda 

          1.NA SZACHOWNICY JUŻ STOJĄ W DWÓCH RZĘDACH ,

          RODZINA KRÓLEWSKA, DUŻE FIGURY I MAŁE PIONY.

          I KONIE GOTOWE RUSZYĆ SIĘ W PĘDACH.

          PO OBU STRONACH STOJĄ I CZEKAJĄ ,

          PONURYM WZROKIEM NA SIEBIE SPOGLĄDAJĄ.

           

          2.GRA W SZACHY TO ZABAWA I NAUKA

          DLA TATY, BABCI, DZIADKA I WNUKA.

          UCZY NAS MYŚLEĆ, A CZASEM GŁÓWKOWAĆ,

          BY DOBRZE DO PRZODU PIONKIEM RUSZAĆ SPRÓBOWAĆ.

          A KONIEM, KTÓRY JUŻ RWIE SIĘ Z KOPYTA

          W LITERĘ L SWYM RUCHEM WROGÓW TRWOGO PRZYWITAĆ.

           

          3.NA PRZECIW SIEBIE DWÓCH WROGÓW  W GRZE ZASIADA,

          JEDEN DRUGIEMU CHCE WYRWAĆ PIONKA, LAUFRA LUB HETMANA

          JEDNAK HETMAN GROŹNA TO FIGURA STOI ZARAZ OBOK KRÓLA,

          GDY NAPODKA W POLU WROGA, JEGO ZEMSTA BĘDZIE SROGA.

           

          4.JUŻ TAM MAŁE PIONKI STRACH OBLECIAŁ,

          BO PRZEZ RĘKĘ GRACZA DO PRZODU POPCHANE

          COFAĆ SIĘ NIE MOGĄ,

          NA JEDEN RUCH BIEDNE SĄ TYLKO SKAZANE.

           

          5.GRA TOCZY SIĘ ZAWZIĘCIE CHOĆ NIE W SZYBKIM  JEST TO PĘDZIE.

          KAŻDY RUCH GRACZ PRZEMYŚLA I STRATEGIĘ WNET NOWĄ WYMYŚLA

          BY ZASKOCZYĆ SWEGO WROGA I BY ZEMSTA BYŁA SROGA.

           

          6.LECZ CÓŻ TAM SIĘ DZIEJE? KRÓL W POTRZASKU OLA BOGA!

          PRZYCIŚNIĘTY JEST DO BOKU JUŻ NIE ZROBI ANI KROKU.

          NAGLE SZCH I MAT WOŁA WRÓG LECZ TO TYLKO DZIADKA WNUK.

          DZIADEK OCZY ZROBIŁ DUŻE,BO KRÓL JEGO JEST PRZY MURZE.

          TO JUŻ KONIEC…. JEST PO GRZE

          WNUK WYGRYWA DZIADEK NIE….

           

          Ewa Hajdasz

          Na szachowej kratownicy Królowa pomyka w spódnicy

          I zachęca swego Króla do szachowego tańca hula hula.

          Konie głośno galopują, rytm muzyki wystukują.

          Na to wszystko patrzy goniec i już wie, że to nie będzie szybki koniec.

          Piechota pionków na wieży się zebrała i hymn zwycięstwa razem zaśpiewała. 

           

          Albert Frydryk

          Szachowa podłoga dwie armie dzieli

          Biel i czerń wygrać by chcieli

          Obronić króla to trudne rzeczy

          Hetman i wieża temu nie przeczy

           

          Mikołaj Lewandowski

          Chętnie w szachy z tatą gram

          Dzięki temu głowę bystrą mam!

          Goniec,wieża czy królowa

          To zabawa odlotowa!

      • Klasy I-III wracają do szkoły
        • Klasy I-III wracają do szkoły

        • Od 18.01.2020 r. klasy I-III wracają do szkoły. Powrót uczniów klas I-III do szkoły będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Proszę się stosować do opracowanych zasad.

          Link do informacji znajduje się poniżej.

          Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

          Prosimy również sprawdzać plan lekcyjny dla klas.

          Apelujemy o przestrzeganie zasad, racjonalne i odpowiedzialne zachowanie nie tylko w miejscu zamieszkania, ale także w drodze do szkoły, w szkole i w drodze powrotnej.

      • Życzenia na Nowy Rok
        • Życzenia na Nowy Rok

        • Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom oraz sympatykom szkoły składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiego dobra, pomyślności i samych szczęśliwych zdarzeń w nadchodzącym Nowym Roku - 2021.

          Uczniom życzę również spokojnych, relaksacyjnych i bezpiecznych ferii zimowych.

          Piotr Szanda

          dyrektor szkoły

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich
      • ul Mickiewicza 5 66-300 Międzyrzecz Poland
      • poniedziałek - piątek w godzinach od 7:00 do 15:00
      • Szkoła: kom. 533392707 Intendent: kom. 533392723
      • https://sp3mcz.edupage.org
      • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Międzyrzeczu Gospodarczy Bank Spółdzielczy Międzyrzecz nr konta: 27 8367 0000 0023 1329 8000 0001
      • Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Międzyrzeczu (adres: ul. Mickiewicza 5, 66-300 Międzyrzecz, adres e-mail: sp3@miedzyrzecz.pl, numer telefonu: 533392707). Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: Pani Kinga Smilgin. Adres e-mail: kinga.smilgin@cbi24.pl Dane będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawą przetwarzania danych jest zgoda osoby, której dane dotyczą, udzielona poprzez wyraźne działanie potwierdzające (tj. przesłanie wiadomości). Pani/Pana dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń. Dane są ujawniane wyłącznie osobom upoważnionym przez administratora. Podanie danych jest dobrowolne, niemniej konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na pytanie. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.