W piątek, 7 grudnia , klasy IIA i IIB - z wychowawczyniami - p. G. Piechocką i M. Wysotą oraz p. I. Kilian i p. K. Bandurą - Ksiądz, wybrały się na mikołajkową wycieczkę do fabryki bombek w Stodolsku i planetarium Wenus w Zielonej Górze.W manufakturze państwa Grześkowiaków prześledzilismy cały proces powstawania przepięknych choinkowych bombek, a w zielonogórskim Centrum Nauki Keplera, w planeterium Wenus, obejrzeliśmy film o Układzie Słonecznym pt. Mała Gwiazdka. W drodze powrotnej wstąpiliśmy także do Mc Donald's.Na zakończenie wycieczki - pani Magda - pilotka - rozdała wszystkim mikołajkowe prezenty - choineczki z pulsującymi światełkami. A ze Stodolska przywieźliśmy cztery kartony zamówionych wcześniej bombek. Dziękujemy kierowcy - panu Mirkowi, że dzięki ostrożnej jeździe, żadna się nie potłukla. Ho, ho, ho, Mikołaju! Wesołych Świąt!
Mikołajkowa wycieczka drugoklasistów
- 11.12.2018
Mikołajkowe zawody pływackie
- 20.12.2018
W dniu 5 grudnia 2018 r. na pływalni "Kasztelanka" odbyły się Mikołajkowe zawody pływackie dla szkół podstawowych. Znakomicie zaprezentowali się nasi pływacy zdobywając pokaźną liczbę medali.
Rekrutacja do szkól ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych - informacje
- 08.12.2018
Informacje i przydatne linki do stron www dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.
https://www.gov.pl/web/edukacja
Pasowanie przedszkolaków
- 08.12.2018
W dniu 30.11.2018 r. w przedszkolu odbyło się pasowanie najmłodszych grup przedszkolaków. W obecności rodziców, opiekunów i wychowawców dzieci zaprezentowały swoje uzdolnienia i umiejętności. Po wspaniałej prezentacji zostały pasowane na przedszkolaków. Pasowania dokonał p. Piotr Szanda - zastępca dyrektora szkoły. Była radość, wzruszenie i trochę łez. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone okolicznościowymi upominkami.
Egzamin ósmoklasisty - informacje
- 04.12.2018
Egzamin ósmoklasisty
Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty od roku szkolnego 2018/2019 są dostępne są na stronie https://www.cke.edu.pl/egzamin-osmoklasisty/
Poniżej podano najważniejsze informacje na temat egzaminu.
Ogólne informacje o egzaminie:
Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w klasach I–VIII.
Po raz pierwszy egzamin odbędzie się w roku szkolnym 2018/2019.
Do egzaminu ósmoklasisty przystępują uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej.
Jest to egzamin obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.
Egzamin ten jest przeprowadzany w formie pisemnej.
W latach 2019 – 2021 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.
Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z jednego z następujących języków obcych nowożytnych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole
w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.Od roku 2022 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z czterech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego, jednego przedmiotu do wyboru spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia
lub historia.Przebieg egzaminu:
Egzamin odbędzie się 15, 16, 17 kwietnia 2019 r. o godzinie 9.00. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego 3, 4, 5 czerwca 2019 r. o godzinie 11.00.
Egzamin przeprowadzany jest przez trzy kolejne dni:
pierwszego dnia – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut,
drugiego dnia – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut,
trzeciego dnia – egzamin z języka obcego nowożytnego, a od roku 2022 również egzamin
z przedmiotu do wyboru, z których każdy trwa po 90 minut.Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis
z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę.
Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić
i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.Zadania na egzaminie:
W arkuszu egzaminacyjnym z każdego przedmiotu znajdą się zarówno zadania zamknięte
(tj. takie, w których uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych), jak i zadania otwarte (tj. takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź). Przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami można znaleźć w informatorach o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.
Wyniki i zaświadczenia:
W dniu zakończenia roku szkolnego każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali centylowej
dla egzaminu z każdego przedmiotu.Wyniki egzaminacyjne są ostateczne i nie mogą być podważone na drodze sądowej.
Uprawnienia laureatów i finalistów konkursów:
Uczeń, który jest laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej lub laureatem konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim i ponadwojewódzkim, organizowanych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty jest zwolniony z egzaminu
z danego przedmiotu. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z przedmiotu najwyższego wyniku.Uprawnienia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi:
Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniowie niepełnosprawni, niedostosowani społecznie oraz zagrożeni niedostosowaniem społecznym, oraz uczniowie,
o których mowa w art. 165 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (cudzoziemcy) przystępują do egzaminu ósmoklasisty w warunkach i/lub formach dostosowanych do ich potrzeb. Szczegółowe informacje dotyczące dostosowań są ogłaszane w komunikacie o dostosowaniach.
Międzyszkolny turniej minipiłki siatkowej chłopców klas IV
- 09.12.2018
W dniu 14.11.2018 r. odbył się w szkole międzyszkolny turniej minipiłki siatkowej chłopców klas 4. W turnieju wystąpiły zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3. Uczestnicy turnieju grali mecze "jeden na jeden" podnosząc swoje umiejętności techniczne i motoryczne. Po rozegraniu serii meczów najlepszymi zawodnikami turnieju zostali:
I miejsce: Tomasz Janas (SP3), Patryk Sawicki (SP2),
II miejsce: Marcel Kościelniak (SP3), Bartosz Myrda, Tymoteusz Niewiadomski (SP2),
III miejsce: Maciej Waltrowski, Wojciech Mrozek (SP3), Aleksander Ebert, Bartosz Gruszczyński (SP2).
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze, a zespoły o okolicznościowe puchary.
Turniej został zorganizowany i dofinansowany w ramach programu MSiT "Klub 2018" oraz został dofinansowany z dotacji Gminy Międzyrzecz dotyczącej wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.
GRATULACJE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW.
„Trójka” dla Niepodległej – podsumowanie.
- 14.11.2018
Powolutku dobiega końca rok 2018 – rok niezwykły dla Polski, która obchodzi przecież setny jubileusz odzyskanej po 123 latach niepodległości.
Z całym przekonaniem można ten rok nazwać BIAŁO-CZERWONYM, bo jeszcze nigdy dotąd nie wyeksponowano w kraju i na świecie tylu patriotycznych symboli w naszych narodowych barwach.
Bielą i czerwienią mieniła się też w ostatnich miesiącach międzyrzecka „trójka”.
Po zakończeniu realizacji projektu „Tydzień dla Niepodległej” nasza szkoła nadal kontynuowała obchody stulecia niepodległości Polski i stulecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
W dniach poprzedzających Narodowe Święto Niepodległości i zbliżającą się 100 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, uczniowie „trójki” odwiedzali mogiłę powstańczą na starym cmentarzu, a kl. IIA złożyła wiązankę biało-czerwonych róż i zapaliła światełko pamięci pod pomnikiem dowódcy naszych Patronów, gen. Józefa Dowbora Muśnickiego.
W czwartek, 8 listopada, uczniowie klas 4-8 obejrzeli historyczną prezentację multimedialną, autorstwa Grażyny Piechockiej, pt. „100 lat Niepodległej”, natomiast p. Irena Kilian ogłosiła wyniki i rozdała nagrody za wszystkie konkursy, w których - podczas realizacji projektu – brali udział uczniowie naszej szkoły.
I tak:
· w konkursie plastycznym: I miejsce zajęła Anna Karaś z kl.VIC,
II miejsce - Weronika Stasiak z kl.VA, III miejsce - Julita Lisiecka
z kl.VC. Wyróżnienia otrzymali: Filip Balawender i Adrianna Klimczuk - Va, Julia Wandowska - VIIc, Ewa Lechert i Daria Kisielewska - VId, Maja Bucholc - VIc, Aleksandra Kubrycht-VIe.
· w konkursie literackim:
· klasy 4-5:
I miejsce - Julita Lisiecka , kl. Vc, II miejsce - Szymon Wawrów, kl.IVa, III miejsce Mateusz Król-VC,
· klasy 6:
I miejsce -Aleksandra Kubrycht -VIe, II miejsce -Alicja Krawiec -VIe,· klasy 7:
I miejsce - Maja Siuda-VIIc, II miejsce - Marika Sawińska-VIIc,III miejsce - Mateusz Ksiądz -VIIb
· w konkursie na najpiękniej udekorowaną izbę lekcyjną zwyciężyły klasy: VIe.Vc i IIb, wyróżnienia otrzymały klasy: IIa, IVb, IVd, i VIIa
W piątek, 9 listopada. klasy najmłodsze uczestniczyły w uroczystym apelu przygotowanym przez trzecioklasistów, pod kierunkiem p. Elżbiety Kruk, a o godz. 11.11, cała społeczność naszej placówki, w ramach akcji Rekord dla Niepodległej, odśpiewała 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.
Ponadto uczniowie starszych klas naszej szkoły, w ciągu całego roku, uczestniczyli w serii wydarzeń organizowanych przez międzyrzeckie Muzeum Regionalne im. Alfa Kowalskiego . W styczniu był to cykl wykładów dyrektora placówki, p. Andrzeja Kirmiela, połączonych prezentacją multimedialną pt. „Drogi do niepodległości. W czerwcu uczniowie wysłuchali prelekcji dr Anity Maksymowicz z Uniwersytetu Zielonogórskiego i obejrzeli wystawę pt. „Przystanek na drodze do niepodległości”, a w październiku wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem IPN, p. Jarosławem Palickim, który bardzo ciekawie opowiadał o naszych symbolach narodowych .
Kwintesencją niezwykle bogatej oprawy patriotycznej obchodów 100lecia Niepodległej Ojczyzny w międzyrzeckiej „trójce” niech będą życzenia, jakie skierowała do Rzeczpospolitej Polskiej, w imieniu szkolnej społeczności, klasa VIIB:
Grażyna Piechocka
"Trójka" dla Niepodległej - podsumowanie - galeria zdjęć
- 16.11.2018
Rekord dla Niepodległej - wspólne śpiewanie hymnu państwowego
- 12.11.2018
9 listopada 2018 r. o godzinie 11.11 na placu apelowym społeczność uczniowska naszej szkoły odśpiewała czterozwrotkowy hymn państwowy.
Film z odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" można zobaczyć >>> tutaj. Zapraszamy.
Obchody z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
- 16.11.2018
Wszystkich uczniów wraz z rodzicami zapraszamy do udziału w obchodach z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie obchodów m.in.:
10 listopada
od godz. 10:00: Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Międzyrzecza – hala widowiskowo-sportowa/ bilety do kupienia przed imprezą
godz. 17:30: uroczyste odsłonięcie tablicy z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości – ratusz
godz. 18:00: capstrzyk wojskowy przed Pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego
11 listopada
godz. 14:00 - msza św. - kościół pw. św. Jana Chrzciciela
godz. 15:00 - korowód spod kościoła
godz. 15:30 – INSCENIZACJA batalistyczno-historyczna - stacja PKP
godz. 16:00 : śpiewanie pieśni patriotycznych z Chórem Dziecięcym Piccolo oraz wokalistkami z Klubu 17. WBZ
Poczęstunek: grochówka wojskowa.
Więcej informacji na stronie Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu.
Tydzień dla Niepodległej - fotorelacja
- 30.10.2018
Tydzień dla Niepodległej
- 12.11.2018
Tydzień dla Niepodległej
w Szkole Podstawowej nr 3
im. Powstańców Wielkopolskich w Międzyrzeczu
W dniach 19 – 26 października 2018r., w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień dla Niepodległej. Wspomniane przedsięwzięcie doskonale wpisało się w realizowany od 13tu lat projekt pt. „Jak pamiętamy”, którego twórcą i koordynatorką jest od początku p. Irena Kilian. Nadrzędnym celem określającym charakter działań w ramach Tygodnia dla Niepodległej było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i 770 rocznicy nadania Międzyrzeczowi praw miejskich.
I tak - już w piątek, 19 października 2018r., uczniowie klas piątych, pod opieką swoich wychowawców i p. I. Kilian, pojechali do muzeum im. Powstańców Wielkopolskich, do Lusowa i odwiedzili też – na miejscowym cmentarzu – mogiłę generała Józefa Dowbora Muśnickiego.
W poniedziałek, 22 października 2018r. , na sali gimnastycznej, odbyły się /w trzech turach/ uroczyste apele inaugurujące obchody Tygodnia dla Niepodległej, na których dziewczynki i chłopcy z klasy 2A – w biało-czerwonych chustach i z pięknymi kwiatami w rękach, zaśpiewali wszystkim uczniom patriotyczną piosenkę pt. „Jestem Polakiem”.
W środę, 24 października 2018r. klasy czwarte, pod opieką swoich wychowawców, odwiedziły Izbę Pamięci XVII Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. J. Dowbora Muśnickiego.
W czwartek, 25 października 2918r. zaprosiliśmy do naszej szkoły delegacje uczniów i ich opiekunów ze szkół: nr 1, nr 2, nr 6 i z Kaławy, na zawody patriotyczno - sprawnościowe o Puchar Dyrektora SP3, pod patronatem Burmistrza Międzyrzecza. Drużyny reprezentujące szkoły z terenu naszej gminy, wzięły udział w rozgrywkach sportowych, w turnieju wiedzy historycznej, w zawodach strzeleckich, w sprawdzianie praktycznym udzielania pierwszej pomocy oraz w grze miejskiej na międzyrzeckim szlaku pamięci narodowej.
W międzyszkolnych rozgrywkach brawurowo zwyciężyła ekipa z naszej szkoły, w składzie: Tymon Paczkowski, Szymon Wyrzykowski, Igor Miernik, Mateusz Kaczmarek, Julia Szymańska i Małgorzata Kozielska /wszyscy z kl. 8a/, ale pozostałe drużyny także wykazały się wielkim zaangażowaniem i determinacją w realizacji turniejowych zadań, za co – w obecności wiceburmistrz, p. A. Śnieg, wicedyrektorów „trójki”, przedstawicieli Ligi Obrony Kraju oraz żołnierzy z XVII Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej im. J. Dowbora Muśnickiego, zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami, a potem ugoszczeni pyszną wojskową grochówką i szarlotką, w nowej szkolnej stołówce.
W ciągu siedmiu dni wspomnianego patriotycznego przedsięwzięcia, cała społeczność szkolna realizowała wyznaczone zadania, którym przewodziły m.in. hasła takie jak: „Niepodległa pieśnią malowana”, „Nasza droga do niepodległości”, „Jestem Polakiem – co to znaczy?”, „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”, „Sprawy Ojczyzny traktuję jak własne” /JP II/. Poszczególne zespoły klasowe zdobiły swoje izby lekcyjne patriotycznymi gazetkami i dekoracjami, przygotowywały rozmaite patriotyczne gadżety: czapki, kokardy, rozety, chusty, wykonywały prace plastyczne, śpiewały patriotyczne pieśni, uczestniczyły w konkursie literackim i w okolicznościowych lekcjach tematycznych. A swoją patriotyczną postawę prezentowały również poprzez noszone codziennie galowe stroje przybrane narodowymi barwami.
W piątek, 26 października 2018r., uczniowie klas starszych uczestniczyli w apelach zamykających Tydzień dla Niepodległej, zaś dzieci z klas 1-3, pod przewodnictwem wicedyrektor Donaty Groll oraz p. Ireny Kilian, wzięły udział w biało-czerwonej Paradzie Małych Patriotów, po ulicach naszego miasta.
Wszystkie uroczyste apele prowadziła p. Irena Kilian, a towarzyszyły im występy artystyczne uczniów naszej szkoły – m.in. zespół gimnastyczny pod kierunkiem A. Rodziewicz, Julita Lisiecka z VC oraz koncerty pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołów klasowych przygotowanych przez p. M. Telegę – Nowakowską.
Na podsumowanie realizacji całego projektu i rozdanie nagród za poszczególne konkursy , poczekamy do 9 listopada 2018r.. W dniu tym odbędą się uroczyste apele z okazji Święta Niepodległości , a uczniowie klas starszych obejrzą prezentację multimedialną p. Grażyny Piechockiej, zatytułowaną ” 100 lat Niepodległej”.
G. Piechocka
P.S
Szczególne podziękowania za zaangażowanie w realizację projektu kierujemy do :
Kamili Bandury –Ksiądz, Agnieszki Rodziewicz, Kingi Forbotko, Grażyny Piechockiej, Alicji Borzobohatej, Mariusza Targoni, Kingi Brózdy, Małgorzaty Telegi-Nowakowskiej, żołnierzy XVII Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, Leszka Niedzielina z Ligi Obrony Kraju , pań ze szkolnej stołówki oraz do wychowawców, którzy zmobilizowali swoich uczniów i ich rodziców do wspólnego świętowania tak ważnych rocznic.
Egzamin ósmoklasisty
- 04.12.2018
Egzamin ósmoklasisty
Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty od roku szkolnego 2018/2019 są dostępne są na stronie https://www.cke.edu.pl/egzamin-osmoklasisty/
Poniżej podano najważniejsze informacje na temat egzaminu.
Ogólne informacje o egzaminie:
Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w klasach I–VIII.
Po raz pierwszy egzamin odbędzie się w roku szkolnym 2018/2019.
Do egzaminu ósmoklasisty przystępują uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej.
Jest to egzamin obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.
Egzamin ten jest przeprowadzany w formie pisemnej.
W latach 2019 – 2021 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.
Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z jednego z następujących języków obcych nowożytnych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole
w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.Od roku 2022 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z czterech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego, jednego przedmiotu do wyboru spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia
lub historia.Przebieg egzaminu:
Egzamin odbędzie się 15, 16, 17 kwietnia 2019 r. o godzinie 9.00. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do egzaminu w tym terminie, przystępuje do niego 3, 4, 5 czerwca 2019 r. o godzinie 11.00.
Egzamin przeprowadzany jest przez trzy kolejne dni:
pierwszego dnia – egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut,
drugiego dnia – egzamin z matematyki, który trwa 100 minut,
trzeciego dnia – egzamin z języka obcego nowożytnego, a od roku 2022 również egzamin
z przedmiotu do wyboru, z których każdy trwa po 90 minut.Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis
z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę.
Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić
i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.Zadania na egzaminie:
W arkuszu egzaminacyjnym z każdego przedmiotu znajdą się zarówno zadania zamknięte
(tj. takie, w których uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych), jak i zadania otwarte (tj. takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź). Przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami można znaleźć w informatorach o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.
Wyniki i zaświadczenia:
W dniu zakończenia roku szkolnego każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali centylowej
dla egzaminu z każdego przedmiotu.Wyniki egzaminacyjne są ostateczne i nie mogą być podważone na drodze sądowej.
Uprawnienia laureatów i finalistów konkursów:
Uczeń, który jest laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej lub laureatem konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim i ponadwojewódzkim, organizowanych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty jest zwolniony z egzaminu
z danego przedmiotu. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z przedmiotu najwyższego wyniku.Uprawnienia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi:
Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniowie niepełnosprawni, niedostosowani społecznie oraz zagrożeni niedostosowaniem społecznym, oraz uczniowie,
o których mowa w art. 165 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (cudzoziemcy) przystępują do egzaminu ósmoklasisty w warunkach i/lub formach dostosowanych do ich potrzeb. Szczegółowe informacje dotyczące dostosowań są ogłaszane w komunikacie o dostosowaniach.
Szkolny turniej minipiłki siatkowej chłopców klas IV
- 09.12.2018
W dniu 29.10.2018 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Międzyreczu dobył się szkolny turniej minipiłki siatkowej chłopców dla klas IV. Turniej był organizowany w ramach zajęć sportowych programu "KLUB 2018". Jest to program wspierany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Po zaciętych eliminacjach, grach pólfinałowych i finałowych najlepszymi zawodnikami turnieju zostali:
I m. - Wojciech Mrozek
II m. - Maciej Waltrowski
III m. - Karol Dobrowolski
IV m. - Jakub Andrys
Pozostali uczestnicy turnieju zajęli V miejsce.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy postawy i życzymy dalszych sukcesów.
Turniej został zorganizowany i dofinansowany w ramach programu MSiT "Klub 2018".
Pasowanie na ucznia
- 12.11.2018
Pasowanie pierwszoklasistów!
Było pięknie! Chwile wzruszeń rodziców i wychowawców. Pierwszaki są już pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Międzyrzeczu. Cała społeczność szkolna gratulowała wszystkim dzieciom.
Po oficjalnym przywitaniu uczniów klas pierwszych, rodziców i zaproszonych gości, pierwszaki zaprezentowały wiersze, piosenki i okrzyki, które przygotowywały wspólnie z wychowawcami. Kiedy zakończyły się prezentacje klas nastąpił długo wyczekiwany moment - uroczyste ślubowanie i pasowanie. Uczniowie z dumą i przejęciem powtarzali słowa ślubowania, potem odciskiem palca podpisali treść dokumentu.
Część artystyczną uświetniały występy wokalistki Julity Lisieckiej z klasy 5c, tancerki Aleksandry Borzobohatej z klasy 4b oraz zespołu tanecznego pod opieką p. Agnieszki Rodziewicz.
Przedstawiciele Urzędu Miasta, z panią wice burmistrz Agnieszką Śnieg, życzyli uczniom sukcesów w szkole, a rodzicom wytrwałości.
Cała szkoła życzy Wam, aby każdy dzień był tak radosny!
A. Dawidowicz
Informacja o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020
- 12.11.2018
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020
Oddzielne postępowanie rekrutacyjne dla absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum.
Absolwenci będą ubiegać się o przyjęcie do innych typów szkół:
- uczniowie kończący VIII klasę szkoły podstawowej mogą zostać przyjęci do 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum lub 3-letniej branżowej szkoły I stopnia,
- absolwenci ostatniej klasy gimnazjum będą mogli ubiegać się o miejsce w 3-letnim liceum ogólnokształcącym, 4-letnim technikum lub w 3-letniej branżowej szkole I stopnia.
Obie te grupy zrealizują odrębne programy nauczania.
Kryteria w postępowaniu rekrutacyjnym dla uczniów klas VIII
Postępowanie rekrutacyjne będzie obejmowało m.in. następujące kryteria:
- wyniki egzaminu ósmoklasisty,
- oceny (na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej z języka polskiego i z trzech obowiązkowych zajęć edukacyjnych ustalonych przez dyrektora szkoły przeprowadzającego rekrutację,
- świadectwo ukończenia szkoły podstawowej,
- szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.
We wszystkich kuratoriach od 1 września br. zostaną utworzone punkty informacyjno-konsultacyjne. Rodzice uczniów obecnych klas VIII szkoły podstawowej będą mogli uzyskać informacje na temat oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych w regionie. Ponadto pytania związane z naborem do szkół na rok szkolny 2019/2020 można od września br. kierować na adres: rekrutacja@men.gov.pl
Oficjalne otwarcie budynku oddziałów przedszkolnych
- 12.11.2018
13 października 2018 r. o godz. 11:00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich odbyło się uroczyste otwarcie budynku oddziałów przedszkolnych przy szkole.
Otwarcia dokonał Burmistrz Międzyrzecza p. Remigiusz Lorenz.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: p. Maria Kijak - przewodnicząca Rady Miejskiej, p. Ewa Rawa - Lubuski Kurator Oświaty, p. Sylwia Pędzińska - przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, przedstawiciele wojska, policj, aresztu, związków zawodowych, wykonawcy budynku, pracownicy Urzędu Miejskiego, radni, dyrektorzy szkół i przedszkoli międzyrzeckich oraz dzieci wraz z rodzicami i licznie zgromadzenieni sympatycy szkoły.
Uroczystego poświęcenia budynku dokonał ks. Michał Łobaza - kustosz Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski.
Po uroczystości wszyscy zgomadzeni goście mieli możliwość zwiedzenia budynku, a najmłodsze pociechy mogły skorzystać z licznych atrakcji (dmuchany zamek, twórczość malarska, gry i zabawy edukacyjne).
Pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym
- 12.11.2018
Pierwsze miejsce naszej uczennicy w wojewódzkim konkursie "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"!
Blisko 170 prac plastycznych z całego województwa zostało nadesłanych na konkurs „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, który adresowany był do dzieci, uczniów klas IV - VII szkół podstawowych. Komisja konkursowa uznała, że najlepszą pracę wykonała nasza uczennica - Julita Lisiecka!!!
GRATULACJE!!!