• Czytelnictwo

• Zachęcamy do odwiedzania biblioteki szkolnej, w której można znaleźć wiele ciekawych, zabawnych, mądrych i pełnych wrażeń książek.

W październiku najwięcej książek wypożyczli uczniowie z klasy 2A !

A jeśli o czytelnictwie i języku mowa to polecamy fragment rodzimej mitologii - Taja1. Język jakim została napisana powinna mocno zadziwić, ale jednocześnie pokazać bogactwo środków wyrazowych oraz wyjątkowość kultury Słowian - największej na kontynencie grupy etnicznej.

Bardzo mądry wierszyk o tym, jaką rolę książka może spełnić w Twoim życiu

Witam cię kartek szelestem,
        Tytułem na pierwszej stronie,
        witam!

Bo po to przecież jestem,
        Żebyś mnie ujął w dłonie
        I czytał!

Kiedy jesz obiad - na zdrowie!
        Gdy chcesz się bawić - baw się!
        Ja ci nie bronię!
        Ale gdy chcesz mieć opowieść
        O wszystkim, co najciekawsze -
        Ja ci się skłonię!